VIRTUAL SPACE

Projekt muzyczny Virtual Space jest podsumowaniem zainteresowań i fascynacji nowymi brzmieniami i technikami gry na instrumentach trzech muzyków jazzowych młodego pokolenia. Zderzenie się kilku stylów muzycznych daje zaskakujący efekt w muzyce improwizowanej. W formacji Virtual Space granica pomiędzy jazzem, a muzyką klubową zaczyna zanikać, co jest pozytywnym zjawiskiem i czyni jazz gatunkiem bardziej przyswajalnym dla szerszego grona publiczności. 

Virtual Space

Płyta First Contact to obraz wielu przemyśleń muzycznych kompozytora, multiinstrumentalisty Przemysława Wojsław w poszukiwaniu nowych elektronicznych brzmień oraz reakcja na współpracę człowieka z maszynami. Założeniem Virtual Space jest grać punktualnie jak maszyna oraz oddać się improwizacji na najwyższym poziomie co stanowi duże wyzwanie nie tylko dla sztuki, ale i dla wykonawców.


Virtual Space - First Contact


Virtual Space - Glony w ziemii


Virtual Space - Tuneful Groove


Virtual Space - Disco Deszczyk


Virtual Space - Another Blues

 

Każda kompozycja na płycie jest dokładnie przemyślana i zaplanowana, a improwizacje płyną z głębi serca muzyków, solistów, przyjaciół, którzy zaangażowali się w nagranie First Contact. Jest to znakomite połączenie muzyki wynikającej z różnych osobowości wykonawców.

Przemysław Wojsław - alto & soprano sax, piano | Błażej Chochorowski - bass, moog | Piotr Adamczyk - drums. Special Guests: Ada Wyszyńska - vocal | Daniel Orlikowski - trumpet